Úvodní stránka » O projektu

Po projektu Stromy pro Karvinou přichází město s nabídkou sponzorované výsadby

V roce 2018 slaví Karviná 750 let od své první písemné zmínky. Při této příležitosti nabízí město firmám, organizacím, ale i rodinám a jednotlivcům možnost, jak zanechat svou stopu příštím generacím.

V parku Boženy Němcové v Karviné-Fryštátě bude zasazeno 22 stromů, které město hodlá pořídit prostřednictvím sponzorských darů. Více v záložce Novinky a Sponzorovaná výsadba, kde bude v mapě zaznamenáván aktuální průběh projektu. V případě vašeho zájmu o sponzorovanou výsadbu nás prosím kontaktujte do 16. dubna 2018 na stromy@karvina.cz.

Projekt volně navazuje na dřívější počin Stromy pro Karvinou.  

O projektu Stromy pro Karvinou aneb Vyberte si sami místo a strom, my je pro Vás vysadíme!

Karviná je zelené město a bude ještě zelenější! To byl cíl projektu Stromy pro Karvinou, u něhož se město dočkalo aktivní zapojení veřejnosti!

Bylo to jednoduché: Sami jste měli možnost vybrat místo a strom, který na něm má růst. Převážná většina vašich přání je splnitelná a v nejbližších letech budou stromy vysazeny.

Jaký byl postup?

V první fázi projektu probíhala anketa, ve které veřejnost navrhovala výsadbu nových stromů (nejen) ve svém okolí. Do ankety se občané zapojili elektronicky prostřednictvím formuláře. Dalším způsobem bylo vyplnění vytištěného formuláře. Sběrné boxy byly ve všech pobočkách Regionální knihovny v Karviné včetně infocentra na náměstí. Formulář bylo možno také naskenovat a zaslat na e-mail stromy@karvina.cz.

Sběr dat probíhal od druhé poloviny května do konce října 2015.

Skupina odborníků i laiků nyní zkoumá, zda je možné v dané lokalitě strom vysadit. Zjišťuje hustotu výsadby ve vybrané lokalitě, existenci inženýrských sítí v místě (nové stromy nelze například sázet nad plynovod apod.). Samozřejmostí je srovnání druhové skladby navržené výsadby a reálných možností stanoviště. Tedy - ano, palmám, se v Karviné opravdu dařit nebude.

Výsledky budou graficky zaneseny do mapy přání s následnou evidencí jejich plnění.

A pak už jen budete moci sledovat, jak bude radnice Vaše nápady a přání realizovat – výsadba pak poběží několik let.

Miniaplikace

Počet návštěv:

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ, Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná +420 596 387 111 FAX +420 596 387 264