Úvodní stránka » Novinky » Unikátní zookoutek v zámeckém parku láká návštěvníky už 35 let

Když se řekne zámecký park, vybaví se mnohým lidem procházky krásnou přírodou, plavby na Lodičkách nebo relax v podobě bruslení na nových in-line stezkách. Především rodinám s malými dětmi se ovšem vybaví něco ojedinělého a unikátního, co v klenotu města máme – zookoutek.

Ten již 35 let dělá radost snad každému návštěvníkovi zámeckého parku. Vždyť být tak blízko těmto roztomilým zvířatům a ještě dostat možnost je nakrmit, tomu odolá jen málokdo.

V současné době lidem dělají radost daňci skvrnití a jeleni siky v celkovém počtu 19 ks starší jednoho roku a 12 ks nových přírůstků. Zvířatům se věnují proškolení pracovníci každý den tři hodiny (soboty, neděle) – provádí vizuální kontrolu zdravotního stavu stáda, krmení, úklid a podobně. Mladá zvířata pak nepotřebují speciální péči (výběh má fungovat skoro jako ve volné přírodě), ale pravidelně každé tři měsíce provádí kontrolu zvěrolékař.

Od lidí si daňci i jeleni pochutnají na jablíčkách, ale i na dalším ovoci a zelenině, například mají rádi mrkev. Samozřejmostí je nekrmit zvířata plesnivými plody nebo dalším jídlem. Uvítají také čerstvě natrhanou trávu.

Miniaplikace

Počet návštěv:

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ, Fryštátská 72/1, 733 24 Karviná +420 596 387 111 FAX +420 596 387 264